Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sportowe wakacje, czyli kilka ciekawych dyscyplin w sam raz na lato

2019-07-05
Okres wakacji sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu i jest doskonałym momentem na sprawdzenie się w jednej z typowo letnich dyscyplin sportu. Dzięki aktywności na świeżym powietrzu nie tylko wzmocnisz swoją kondycję, ale przy okazji również pięknie się opalisz. Pamiętaj tylko o stosowaniu kremów z filtrem, by nie narazić się na nieprzyjemne poparzenia słoneczne. Jakie sporty możesz uprawiać latem? Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie!

Bieganie

To jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu, którą wiele osób zaczyna uprawiać właśnie latem, gdy aura jest na tyle sprzyjająca, że nie potrzeba inwestować dużych środków w profesjonalną odzież sportową. Do biegania potrzebujesz jedynie odrobiny motywacji, chwili wolnego czasu, wygodnych butów i przewiewnej odzieży (zestaw podstawowy to koszulka i krótkie spodenki). Podstawowy sprzęt sportowy do biegania kosztuje niewiele, co zachęca do spróbowania swoich sił właśnie w tym rodzaju sportowej aktywności.

Jazda rowerem

Rower to doskonała alternatywa lub uzupełnienie dla treningu biegowego. W tym przypadku prócz wyposażenia podstawowego, takiego jak wygodne buty i odzież, potrzebujesz również droższego sprzętu. Najprostszy model roweru to wydatek rzędu kilkuset złotych. Profesjonalne rowery są znacznie droższe. Jeśli chcesz ograniczyć koszty, możesz zainwestować w rower używany, a gdy mieszkasz w większym mieście, skorzystać z opcji tzw. roweru miejskiego (wypożyczanie roweru na minuty). Jazda rowerem to doskonały sposób na spalenie tłuszczyku, wzmocnienie mięśni nóg i ogólną poprawę wydolności organizmu. Przy okazji możesz również zwiedzić najbliższą okolicę lub wybrać się na weekendowy biwak za miasto.

Deskorolka, rolki, hulajnoga

Sprzęt tego typu najczęściej kojarzy się z aktywnością w mieście, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niego również na wczasach, wypoczywając w mniejszych ośrodkach. Do jazdy na rolkach, hulajnodze czy deskorolce wystarczy równa asfaltowa, ewentualnie betonowa droga o małym natężeniu ruchu, ścieżka rowerowa czy zwykły chodnik. Skating to doskonała okazja do pracy nad poprawą zwinności, szybkości, zmysłu równowagi i ogólnie szeroko pojętej koordynacji ruchowej. Rolki, deskorolka czy hulajnoga to sprzęt, dzięki któremu poprawisz swoją kondycję, a przy okazji wzmocnisz i wyszczuplisz swoje nogi.

Badminton

To typowo wakacyjna aktywność, która zwykle kojarzy się z rodzinnym wypoczynkiem nad morzem, w górach czy nad jeziorem. Do uprawiania tego typu sportu nie potrzebujesz drogiego i skomplikowanego w obsłudze sprzętu. Potrzebujesz jedynie rakietek, lotek i ewentualnie siatki. Rakietki do badmintona, nawet te lepszej jakości, kosztują naprawdę niewiele. Jeśli jednak zależy Ci na wyższym komforcie gry, radzimy inwestować w profesjonalne rakietki i lotki do badmintona. Sprzęt tego typu kupisz w większości sklepów sportowych, również tych internetowych. Warto pamiętać, że w wydaniu wakacyjnym badminton to przede wszystkim forma rekreacji. Mimo wszystko jest to jednak niezwykle aktywizujący sport, dzięki któremu można szybko poprawić swoją formę.

Sporty wodne

Dla miłośników zabaw w wodzie lato będzie doskonałym czasem do wypróbowania swoich umiejętności pływackich. Oczywiście mówiąc o sportach wodnych, nie mamy na myśli wyłącznie pływania. Dobrym przykładem sportów, jakie możesz uprawiać latem nad wodą, jest surfing, kitesurfing czy żeglarstwo. Jednym z ograniczeń w kwestii uprawiania tego typu sportów jest konieczność wyjazdu nad morze, ewentualnie nad jezioro, na co niestety nie każdy może sobie pozwolić.

Siatkówka plażowa

To kolejna z popularnych dyscyplin sportowych na lato, którą uprawiać może praktycznie każdy, zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Piłki do siatkówki to sprzęt tani, nawet jeśli zdecydujesz się na zakup oryginalnego sprzętu znanej marki. Do gry wystarczy fragment plaży, trawnika czy ubitej ziemi. Oczywiście sypki piasek zapewnia najlepszą amortyzację, chroniąc przed ewentualnymi stłuczeniami. Gdy grasz na boisku ziemnym lub na trawie, radzimy zainwestować w niedrogie ochraniacze siatkarskie na kolana. Dzięki nim unikniesz bolesnych kontuzji.

Jeśli chcesz się odrobinę poruszać lub spróbować swoich sił w sporcie, z którym dotychczas nie miałeś/miałaś większej styczności, lato jest do tego doskonałym momentem. Przyjazna aura sprzyja wszelkim formom aktywności na świeżym powietrzu, a dzięki urlopom (w przypadku osób uczących się, dzięki przerwie wakacyjnej) znajdziesz czas na sport i szeroko pojętą rekreację. Warto z tego skorzystać.
pixel