Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lotki do badmintona

( ilość produktów: 2 )

Rozpoczynający przygodę z badmintonem z reguły zwracają uwagę jedynie na rakietę. Sama rakieta to jednak za mało. Cóż odbić lotkę można , ale czy ona poleci tak jak chcemy. Lotka i rakieta powinny tworzyć zgrany duet. Badminton jest sportem – zabawą w który można grać wszędzie. Zestaw do badmintona można rozłożyć w dowolnym miejscu, w ogrodzie , nad jeziorem, zagrać podczas pikniku, czy grilla w ogrodzie.

Lotkę wybieramy spośród dwóch podstawowych rodzajów: piórowe i syntetyczne

Lotki piórowe-  wykonane są z naturalnych piór gęsich lub kaczych. Przepisy mówią o 16 piórach jednak przypadku rekreacyjnej gry nie jest to konieczne. Piórowa lotka  cechuje się bardzo dobrymi właściwościami lotnymi, a także przewidywalnością lotu. Cena takiej lotki zależna jest od jakości piór lotek piórkowych. Te niższej jakości mogą mieć ograniczoną trwałość i krótszą żywotność.
Lotki syntetyczne- alternatywą dla piórowych jest syntetyczna lotka do badmintona, wykonana  z nylonu. Nie ma ona tak dobrych właściwości lotnych, jak piórowa, ale wyróżnia się długą trwałością i odpornością na uszkodzenia.To dobra opcja dla osób, które dopiero poznają badminton,   gdyż można  je kupić za niższą cenę.

pixel