Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty piłkarskie

( ilość produktów: 79 )

Podstawą indywidualnego wyposażenia każdego piłkarza są specjalistyczne buty piłkarskie z rodzajem podeszwy zapewniającej optymalny poziom przyczepności na określonym rodzaju boiska piłkarskiego. W sklepie Fulsport.pl znajdziesz wszystkie popularne typy butów do gry w piłkę nożną dedykowane graczom początkującym, amatorom oraz zawodnikom o wyższym poziomie umiejętności, grającym półprofesjonalnie lub zawodowo.

Wybór odpowiedniej pary butów piłkarskich w największym stopniu zależy od rodzaju boiska, na jakim trenuje i gra dana osoba. W tym sensie możemy mówić o butach zaprojektowanych z myślą o grze na murawach naturalnych, sztucznych i na hali.

Obuwie do gry na murawach naturalnych

Dzięki dużej elastyczności i miękkości naturalnych muraw trawiastych do gry na nich wykorzystuje się buty o sztywnej konstrukcji, wykończone podeszwą z korkami. W zależności od wysokości trawy i stanu technicznego boiska, do gry na murawach naturalnych wykorzystuje się lanki FG i MG (tylko takie lanki można używać na naturalnej i sztucznej nawierzchni) – nowoczesne buty piłkarskie ze stałymi korkami, których można używać również do gry na boiskach z murawą sztuczną oraz klasyczne korki piłkarskie z metalowymi wkrętami, których używa się podczas gier na boiskach z naturalnym podłożem i wysoką trawą. Dodatkowe wkręty zwiększają przyczepność, dzięki czemu płynność gry rośnie, a ryzyko przypadkowej kontuzji maleje.

Obuwie do gry na murawach sztucznych

Duża liczba współczesnych boisk piłkarskich zamiast naturalnej murawy, wykończona jest jej syntetycznym odpowiednikiem. Są to boiska całoroczne, łatwe w utrzymaniu i tanie w eksploatacji. Do gry na takich boiskach zaprojektowane zostały turfy, czyli buty z większą liczbą równomiernie rozłożonych, krótszych korków. Dzięki dużej liczbie elastycznych wypustek ciężar ciała rozkłada się lepiej na całej powierzchni stopy gracza, przez co komfort gry na twardej nawierzchni jest większy. Co warte podkreślenia, do gry na boiskach z dobrej jakości murawą sztuczną mogą być używane również klasyczne buty piłkarskie z korkami, czyli wspomniane już wcześniej lanki.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz również wysokiej klasy buty piłkarskie do gry na hali, czyli tzw. halówki z płaską podeszwą, wyposażone w solidne cholewki o podwyższonej wytrzymałości i nowoczesne wkładki poprawiające amortyzację. Zamów buty dostosowane do boiska, na którym trenujesz. To pozytywnie wpłynie na komfort i jakość gry.

pixel