Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Siatkonogi

( ilość produktów: 3 )

Siatkonoga – dyscyplina sportu składająca się z dwóch odmian: futnetu – siatkonogi na niskiej siatce i twardym podłożu i footvolleya – siatkonogi plażowej.


Futnet został zapoczątkowany w Czechach latach 20. XX wieku przez piłkarzy Slavii Praga. Gra ta łączy elementy trzech popularnych gier sportowych – siatkówki, tenisa oraz piłki nożnej.


Gra polega na odbijaniu piłki pomiędzy dwiema drużynami ponad siatką umieszczoną na wysokości 1,1 metra nad ziemią. Odbicia można wykonywać każdą częścią ciała oprócz rąk.


Footvolley to sport zapoczątkowany w Brazylii w 1965 roku przez Octavio de Moraesa. Prym na świecie wiodą Brazylijczycy. Footvolley rozgrywany jest w wersji: 2x2, 3x3 i 4x4. Najpopularniejsza jest wersja 2x2.


Gra w siatkonogę jest jedną z gier urozmaicających trening techniczny. Podczas gry w siatkonogę zdecydowanie poprawia się jakość przyjęcia, odegrania piłki i uderzenia prostym podbiciem (przebicie atakujące). Gra w ta dyscyplinę wymusza współpracę w zespole dwójkowym lub trójkowym
Zestawy do siatkonogi dostępne w naszej hurtowni spełniają wymogi i dostosowane sa do gry tak na boiskach trawiastych jak i na sztucznej murawie, a także na plaży.

pixel